Gry planszowe – świetny sposób na wspólne spędzanie czasu

Jeśli do tej pory gry planszowe kojarzyły Ci się głównie z Chińczykiem, Warcabami i Grzybobraniem, koniecznie musisz zapoznać się z nowościami dostępnymi na rynku.

Gy planszowe przeżywają prawdziwy Renesans – niemal w każdym domu znajduje się kilka pozycji: zarówno tych klasycznych, wypróbowanych przez wielu członków rodziny, jak i ciekawych nowości. Gry planszowe przestały być wyłącznie rozrywką dla dzieci; wiele osób umawia się w gronie rodziny lub przyjaciół na wielogodzinne rozgrywki. Pasjonaci strategii i ekonomii mogą zdecydować się na znany wszystkim Eurobiznes lub wybrać jedną z wielu gier strategicznych i logicznych. Międzygalaktyczne pojedynki, budowanie nowych państw, osad czy linii kolejowych to sposób na zajęcie wielu wieczorów. Z kolei osoby uwielbiające towarzystwo z pewnością będą świetnie bawić się przy wszystkich grach towarzyskich: popularne Kalambury doczekały się wielu nowych i interesujących odsłon. Nie zawsze potrzebujesz dużej przestrzeni do rozłożenia planszy i pionków: wiele gier bazuje na zestawie kart i innych akcesoriów, a plansza jest jedynie symboliczna.

Coraz częściej producenci gier planszowych dostrzegają także potrzebę wspólnego spędzania czasu w rodzinie, dlatego powstaje wiele gier o poziomie dostosowanym również do najmłodszych graczy. Jeśli do tej pory nie zdarzyło Ci się sięgnąć po gry planszowe z rodziną lub przyjaciółmi – sprawdź, jak wiele radości i dobrej zabawy mogą Ci zapewnić.