Akcesoria kolarskie

Rowerzyści rozpoczynający swoją przygodę z kolarstwem, zwykle całą swoją uwagę skupiają na wyborze jak najlepszego roweru, zapominając o tym jak ważny dla kolarza jest jego strój oraz inne akcesoria. Osiąganie jak najlepszych wyników w tym sporcie, jest możliwe nie tylko dzięki jak najlepszej kondycji fizycznej, ale też i technice i odpowiedniemu przygotowaniu. Właściwy strój, dobrany odpowiednio do pogody znacznie polepsza komfort jazdy, dzięki czemu cyklista może skupić się wyłącznie na osiągnięciu zamierzonego celu. 

W każdym sporcie najważniejsze jest to, aby najpierw zadbać o bezpieczeństwo. W kolarstwie również na pierwszym miejscu powinno znaleźć się bezpieczeństwo, zaraz za nim wygoda i komfort podczas jazdy na rowerze. Wybierając się w długą rowerową trasę, niezbędnym akcesorium każdego rowerzysty stanowią rękawiczki rowerowe długie palce, które chronią nasze dłonie przed otarciami i odciskami. Rękawiczki rowerowe mogą być też wykorzystywane w chłodne dni, dzięki czemu będą również chronić nasze dłonie przed zimnem, a nawet mrozem. Ochraniacze na dłonie, gwarantują również lepszą przyczepność do kierownicy, dzięki czemu jazda na rowerze jest dużo bardziej bezpieczna. 

Rękawiczki rowerowe

Zima to okres, kiedy ciężko jest trenować kolarstwo, nawet jeśli droga nie jest pokryta śniegiem. Niskie temperatury sprawiają, że nasze ciało staje się bardziej sztywne i mniej skłonne do wysiłku fizycznego. Jednak, dla miłośników kolarstwa, nawet niskie temperatury nie stanowią przeszkody. Odpowiednio ubrany do pogody kolarz, może trenować swój ukochany sport nawet w czasie najniższych temperatur. Dzięki rękawiczkom rowerowym dłonie są chronione przed zimnem i mrozem. Skóra na dłoniach jest bardzo delikatna, a niskie temperatury sprzyjają jej pękaniu, dlatego założenie rękawiczek ochronnych znacznie obniża ryzyko pękania skóry na dłoniach. Materiał, z którego wykonane są rękawiczki, jest również odpowiedni do noszenia latem, ponieważ skóra może w nich swobodnie oddychać.