Festiwal muzyczny dla każdego – jak się przygotować?

Niektórzy nie wyobrażają sobie bez nich lata, inni nadal jeszcze żadnego nie odwiedzili. Mowa oczywiście o festiwalach muzycznych, które z każdy rokiem stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Z roku na rok są też coraz bardziej spektakularne, a zapraszane na nie gwiazdy są prawdziwymi gwiazdami światowego formatu. Zarówno tym, którzy niejeden festiwal mają już za sobą, jak i tym, którzy wybierają się na pierwszy taki festiwal w życiu, z pewnością przyda się kilka porad odnośnie tej formy rozrywki.

Po pierwsze odpowiednia odzież. Festiwale najczęściej trwają cały dzień, od południa do późnych godzin nocnych. W zależności od tego, gdzie się bawisz, pogoda może być różna. Najczęściej jednak jest tak, że w ciągu dnia bywa bardzo gorąco, wieczorem natomiast robi się gwałtownie chłodno. Warto ubrać się na tak zwaną cebulkę i pamiętać również o czymś przeciwdeszczowym, ponieważ letnia pogoda bywa nieprzewidywalna.

Wygodne obuwie to podstawa. W zasadzie nie tylko wygodne, ale i takie, które będzie albo łatwo po festiwalu wyczyścić, albo którego nie żal nam będzie wyrzucić. Większość festiwalów odbywa się bowiem na nieutwardzonych placach, na których mocno się kurzy i może być błoto. Festiwale odbywające się w miastach też stanowią zagrożenie dla naszych butów, bo bardzo łatwo możemy zostać podeptani.

Pakowanie torby czy plecaka, które zabierzemy ze sobą na teren festiwalu może być trudnym zadaniem. Najlepiej, żeby nasz pakunek nie był duży ani ciężki, bo będzie nam (i innym) przeszkadzał w zabawie. Zasady co do pakowania torby są trochę jak zasady bagażu podręcznego w samolocie – najlepiej nie brać ze sobą ostrych przedmiotów, alkoholu, płynów na których nam zależy, ponieważ mogą zostać wyrzucone podczas kontroli osobistej przed wejściem. Warto poznać także politykę danego festiwalu odnośnie sprzętu, który można wnieść ze sobą.