Jaki laptop do projektowania CAD powinniśmy wybrać?

Projektowanie CAD cieszy się sporym uznaniem specjalistów z całego świata, zajmujących się chociażby tworzeniem sieci energetycznych w obiektach przemysłowych. Powodem jest tu przede wszystkim ogromna wygoda takiego rozwiązania, połączona z niemal zerowym ryzykiem popełnienia błędu. Wszystkie obliczenia program wykonuje bowiem za nas, na bieżąco nanosząc na schemat niezbędne informacje. To z kolei pozwala na znacznie szybsze zakończenie prac nad projektem – nie musimy obawiać się, że wskutek wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości, zleceniodawca odeśle schemat do poprawki. Warto więc pomyśleć nad zakupem niezawodnego laptopa do projektowania CAD, który pozwoli nam na uzyskanie najwyższej możliwej efektywności pracy. W niniejszym artykule opowiemy o najistotniejszych cechach takiego urządzenia.

 

Wydajne projektowanie

 

Jedną z największych zalet programów, przeznaczonych do projektowania CAD, jest możliwość eksportu sporządzonego schematu do innej aplikacji, pochodzącej z tej samej serii, co główne oprogramowanie. Dzięki temu, możemy chociażby wzbogacić projekt instalacji elektrycznej o schemat rozdzielnic. Pamiętajmy jednak, że konieczność pracy z kilkoma aplikacjami jednocześnie może spowolnić nasz komputer. Z tego też powodu, dobry laptop do projektowania CAD powinien odznaczać się bardzo wydajnym procesorem. Przykładem jest tu chociażby AMD Ryzen 3 3250U, wykorzystywany w laptopach marki ASUS. Tego typu komponenty ograniczą bowiem znacząco wolniejszą pracę systemu, zapobiegając przy tym awariom, mogącym doprowadzić do utraty niezapisanych zmian w projekcie.

 

Nie zapominajmy o wygodzie!

 

Każdy projektant wie zapewne doskonale, jak przydatny może być duży ekran. Wybierając laptop do projektowania CAD, zwróćmy więc uwagę na wymiary monitora. Optymalnym wyborem będzie tu model, wyposażony w ekran 17,3” HD+.  Upewnijmy się również, czy dany laptop posiada monitor z technologią anti-glare, zapewniającą dobrą widoczność nawet wtedy, gdy padają na niego promienie słońca. Warto też zwrócić uwagę na grubość obudowy, szczególnie, jeśli będziemy często przemieszczać się z naszym laptopem. Na rynku bez trudu możemy znaleźć modele, których grubość po zamknięciu wynosi zaledwie 2,14 cm. Jak zatem widzimy, warto jest śledzić rynkowe nowości – nowoczesne laptopy dla projektantów stanowią bowiem znakomity sposób na ułatwienie sobie życia!