Angry Birds – aplikacja, która zmieniła świat

W dzisiejszych czasach jesteśmy świadkami postępu technologicznego, którego jednym z efektów jest postępująca miniaturyzacja wszelkich urządzeń. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu komputer zajmował kilka pokojów, dzisiaj podzespoły kilkaset razy wydajniejsze mieszczą się w telefonie komórkowym. Wraz ze zmianą techniki zmieniają się nawyki ludzi i ich zainteresowania. Dzisiaj na samym szczycie są aplikacje i gry mobilne. Jak w każdej historii, także i tutaj było kilka przełomowych momentów, które zmieniły postrzeganie branży i podejście do niej. Jednym z takich momentów była premiera gry mobilnej Angry Birds. Ta prosta gra pokazała, że rynek aplikacji mobilnych to żyła złota i warto robić wszystko, by na nim zaistnieć.

Angry Birds to gra fińskiego studia developerskiego Rovio, wypuszczona po raz pierwszy w 2009 roku. Jej fabuła nie jest skomplikowana i opowiada o stadzie ptaków, któremu złe świnie ukradły jaja. Ptaki oczywiście ruszają, by je odzyskać. Gracz ma do przejścia dziesiątki plansz i przy użyciu specjalnej procy wystrzeliwuje ptaki, tak by zniszczyć wszystkie świnie dostępne na planszy. Każdy etap różni się od poprzedniego ułożeniem przeszkód, ich ilością, tłem, a także rodzajem ptaków, jakimi dysponujemy, gdyż jest ich kilka. Gra początkowo pojawiła się jedynie na urządzenia z systemem iOS, jednak z powodu ogromnego zainteresowania wypuszczono również wersję na inne smartfony (między innymi te wyposażone w system android).

Angry Birds okazało się ogromnym hitem. Łącznie pobrano ponad 2 miliardy kopii gry (zliczając razem wszystkie platformy), co wciąż jest rekordem. Powstało mnóstwo kolejnych części, często nawiązujących do przeróżnych świąt lub znanych filmów jak na przykład Star Wars. Gra wciąż jest popularna i nie traci na popularności. W 2016 roku premierę miał film Angry Birds, który okazał się hitem i zarobił niemal 350 milionów dolarów. Warto zapoznać się z tym internetowym fenomenem, który zrzesza miliony ludzi na świecie. Gra naprawdę potrafi wciągnąć i gwarantuje dobrą zabawę przez długie godziny.