Zalety podróżowania promem

Szukasz nowych inspiracji związanych z podróżami? Coraz więcej Polaków jako formę transportu wybiera prom. Szwecja jest przykładem kraju, do którego Polacy mogą dopłynąć statkiem pasażerskim aż 70 razy w ciągu tygodnia. Dlaczego promy są tak popularne? W niniejszym artykule przyglądamy się zaletom podróży o takim charakterze. 

Wygoda i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Komfort, niskie koszty podróży, wysoka jakość obsługującego personelu oraz możliwość wzięcia ze sobą samochodu osobowego, rowerów czy zwierząt to bezsprzecznie największe atuty promów. Nie każdy środek transportu proponuje takie udogodnienia. Co więcej, w trakcie planowania podróży promem warto przeanalizować promocyjne oferty przewoźników, ponieważ często zdarza się, że bilety są w niższej cenie.  

Podróż promem to świetna alternatywa dla osób bojących się latać samolotem lub niemogących podróżować w taki sposób z innych powodów. Statki pasażerskie tego typu oferują najwyższą wygodę oraz bezpieczeństwo. Oczywiście nie wszędzie dotrzemy dzięki takiej formie transportu. Gdzie możemy dotrzeć, decydując się na prom? Szwecja, Dania, Norwegia – to popularne kraje, do których dotrzemy drogami morskimi. O tym, jak bardzo taki transport jest popularny, świadczy aż 70 połączeń z Polski do Szwecji tygodniowo. Bilety na prom można łatwo zakupić na stronie danego przewoźnika. Po wpisaniu w sieci na przykład słów „prom Szwecja” zobaczymy wiele ofert dotyczących rejsów promami. 

Dostępne udogodnienia na promie

Podróż promem nie jest nudna. Pasażerowie mogą umilać sobie czas wieloma udogodnieniami zapewnionymi na samym statku. Wśród udogodnień znajdziemy restauracje, sklepy, usługi pielęgnacyjne czy darmowe Wi-Fi. Promy zapewniają pasażerom również luksusowe warunki pozwalające na odpoczynek. Obecnie już w standardzie promy są wyposażone w kabiny z łóżkami oraz osobnymi łazienkami. Od paru lat na pokładzie pasażerowie mogą korzystać ze stref ciszy, gdzie mogą przeczytać książkę czy po prostu się wyciszyć. Jak widać, podróż promem może być bardzo przyjemna.