Fototapeta – jak powiększyć pomieszczenie?

Metraż naszych mieszkań nie zawsze zachwyca. Jednak za pomocą odpowiedniego umeblowania, czyli zastosowania lekkich w konstrukcji szaf i szafek, luster czy też pomalowania ścian na jasne kolory możemy choćby optycznie pomieszczenie powiększyć. Dużą pomocą w takich zabiegach są modne ostatnio fototapety drukowane w technice 3D. Najskuteczniej powiększają pomieszczenia fototapety panoramiczne (przykładowo widok miasta czy górskich szczytów) albo perspektywiczne (na przykład fototapeta 3D tunel) . Jak można za ich pomocą wizualnie powiększyć pomieszczenie? W czym kryje się tajemnica?

FOTOTAPETA 3D TUNEL – OPTYCZNE POWIĘKSZENIE POMIESZCZENIA

Fototapeta 3D tunel należy do tych fototapet, które przedstawiają perspektywę. Najlepiej wybrać taką w kolorach jasnych, na przykład białym. Warto też postawić na fototapetę tego rodzaju, na której elementy zbiegają się na wysokości oczu człowieka. Fototapeta 3D tunel opierająca swoją kompozycję na wrażeniu oddalania się czegoś skutecznie wizualnie powiększy pokój. Cały sekret tkwi w umiejętnie dobranej grafice. Odpowiednia perspektywa stworzy wrażenie nieograniczonej przestrzeni. Podobną funkcję spełnią fototapety przedstawiające z odpowiedniej perspektywy uliczki – mogą się ona stać zaskakującym opartym na złudzeniu optycznym przedłużeniem pokoju czy korytarza. Naprzeciwko takich fototapet można umieścić lustro, co jeszcze zwielokrotni wrażenie optyczne. Fototapeta 3D tunel to odpowiedni wybór do wnętrz nowoczesnych czy też loftowych, w których realistyczne fototapety nie do końca mogą się sprawdzić.

CZEGO UNIKAĆ?

Jeśli wybierzemy odpowiednią fototapetę, która pomoże nam optycznie powiększyć pomieszczenie, musimy uważać na to, by nie popsuć całego efektu. Czego więc unikać? Oto kilka elementów niewskazanych w małych pomieszczeniach:

  • ciężkie meble,
  • ciemne ściany,
  • ciemny sufit,
  • grube, ciemne zasłony,
  • przytłaczająca liczba bibelotów.

Sposobów na aranżację małego pomieszczenia jest naprawdę wiele. Fototapety pomogą nam uzyskać oczekiwany efekt wizualny.