Escape room – co to jest?

Kilka lat temu w wielu polskich miastach zaczęły pojawiać się escape rooms, czyli tzw. pokoje ucieczki, które natychmiast pokochali Polacy w każdym wieku. Na czym polega ta rozrywka?

Escape room, czyli sztuka ucieczki

Osoby, które uwielbiają adrenalinę oraz seriale detektywistyczne, z pewnością wiedzą już, czym jest escape room. Ta nowoczesna rozrywka została wymyślona w Japonii i polega na zamknięciu uczestników zabawy w pokoju, w którym znajdują się łamigłówki i wskazówki, mające na celu doprowadzenie ich do znalezienia klucza. Na rozwikłanie zagadki uczestnicy mają najczęściej godzinę.

Tematyczne pokoje ucieczki

Ta emocjonująca zabawa może mieć nieskończoną liczbę wcieleń. Nie ma reguły, co do tego, jak powinien wyglądać escape room – ich właściciele prześcigają się w pomysłach i tworzą tematyczne pokoje, w których można spotkań klauny, wampiry, przedmioty z PRL i wiele innych. Wszystko zależy od wyobraźni osoby, która organizuje zabawę i układa scenariusz.

Najlepszy escape room w Warszawie

Jeśli miejscem twojego zamieszkania jest Warszawa, w jej centrum znajdziesz jeden z najlepszych pokojów ucieczki w całej Polsce. FunEscape to profesjonalny room escape, w którym znajdziesz takie pokoje dla dzieci i dorosłych jak m.in. „Pokój, którego nie ma”, „Polski Skarbiec” i „Zaginiona”. Zobacz więcej na http://funescape.pl/.