Bezpieczna zabawa

Małych dzieci nie możemy spuszczać z oka nawet na chwilę. Jak to zrobić, gdy jednocześnie musimy zająć się codziennymi obowiązkami? Z pomocą przychodzą nam producenci mebelków dziecięcych, którzy znaleźli rozwiązanie tego problemu.

Kojec zapewni nam spokój

Małe dzieci są nieprzewidywalne – choć lubią spać, to nigdy nie wiemy, kiedy się obudzą i zaczną psocić. Jeżeli przyjdzie im ochota na zabawę, gdy my sprzątamy, gotujemy lub mamy inne ważne zajęcie, to musimy wszystko rzucić, aby mieć na nie oko. Chyba że skorzystamy z oferty sklepu z mebelkami, który ma w asortymencie kojce dziecięce. To miejsce, w którym maluch ma wystarczająco dużo miejsca do zabawy, a rodzic może być spokojny, że nie stanie mu się żadna krzywda. Kojec przypomina łóżeczko ze szczebelkami, ale jest od niego większy – często ma formę kwadratu. Jego dno jest wyściełane miękkim, ale niegrożącym upadkiem materacykiem. Niektóre szczebelki możemy zdemontować, dzięki czemu dziecko samodzielnie może opuścić wnętrze kojca, gdy zakończy zabawę.

Wybierz najlepszy model

Funkcjonalność mebli to jedna z ich najważniejszych cech. Szczególnie istotna jest w przypadku mebelków dla dzieci, które zwykle mają spełniać kilka zadań. Kojce dziecięce są więc nie tylko miejscem do zabawy, ale także gwarantują dziecku bezpieczeństwo. Trudno jednak bawić się bez pluszaków, samochodzików czy klocków, dlatego wyposażone są w miejsce do ich przechowywania. Dzięki temu nie zajmują dodatkowego miejsca w pokoju dziecięcym i są zawsze pod ręką. Wybierając kojec dla swojego dziecka, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka jego cech. Jeżeli zależy nam na tym, aby kojec móc ustawiać w różnych miejscach w naszym mieszkaniu, to zdecydujmy się na model na kółkach. Niektóre kojce dają też możliwość zmienienia wysokości, na której znajduje się materacyk – można go na przykład ustawić niżej, gdy dziecko nieco podrośnie. Kojce, podobnie jak łóżeczka, najczęściej produkowane są z jasnego drewna, ale możemy też wybrać model w białym, pastelowym lub innym kolorze odpowiednim dla tego praktycznego mebelka.