Sport latem – jak modnie zaprezentować się podczas porannego joggingu?

Letnie temperatury nareszcie do nas zawitały. Plany wakacyjne z pewnością już się klarują a my zaczęliśmy się zastanawiać nad tym, czy wciśniemy się jeszcze w zeszłoroczne kostiumy kąpielowe? Każdemu, kto zwraca uwagę no to, w jaki sposób zaprezentuje się na plaży, czy w trakcie wakacyjnych spacerów, proponujemy rozpocząć przygodę ze zwalczaniem dodatkowych, zimowych kilogramów i dać sobie możliwość na schudnięcie w czasie ćwiczeń na siłowni lub biegów na świeżym powietrzu.

Jednym z elementów, które pozwolą nam na uzyskanie dobrego samopoczucia będzie, obok redukcji masy ciała, także to w jaki sposób zaprezentujemy się podczas codziennych ćwiczeń.

Tak samo jak moda uliczna, tak i ta sportowa rządzi się swoimi prawami. Oprócz kolorów, warto dodać do swojego ćwiczeniowego dress code’u kilka podstawowych krojów i marek:

1. Po pierwsze: obcisła góra

Doskonale, jeśli nasz strój przeznaczony do ćwiczeń był w miarę dopasowany. Taki przylegający do ciała top zarówno dla kobiet i mężczyzn zapewni większą elastyczność ruchów, mniej skrępowania podczas biegu lub wykonywania podstawowych ćwiczeń rozgrzewkowych. Idealnie sprawdzi się na przykład koszulka termoaktywna lub jedna z koszulek do biegania, które zapewnią wygodę i większą swobodę ruchów.

2. Po drugie: wygodny dół

Nie tylko góra naszego sportowego stroju powinna być idealnie dopasowana. Często to właśnie dół, a więc legginsy, getry i inne przylegające do ciała spodnie i spodenki pełnią rolę tych odpowiedzialnych za prawidłowo wykonywane ćwiczenia. Doskonale, jeśli zatem przyszły sportowcu jeszcze przed rozpoczęciem ćwiczeń zakupisz minimum po dwie pary legginsów do biegania dla mężczyzn oraz damskie legginsy do biegania.

3. Po trzecie: nie zapominaj o markowym obuwiu

Wciąż mamy to szczęście, że podobnie jak sam strój, tak i obuwie sportowe jest wciąż na czasie. Mamy zatem ogromnie dużo możliwości na wybór swojego idealnego koloru i fasonu tego okrycia stóp. To bardzo ważne, by mieć pewność o tym, że wybrane przez nas addidasy, asicsy czy airmaxy posłużą nam na długie lata a co więcej będą nieodłącznym elementem naszego codziennego, sportowego ekwipunku.

Jeśli jesteś już wyposażony lub wyposażona w zaprezentowane wyżej akcesoria, doskonale! Z odrobiną samozaparcia, dobrze dobranymi ćwiczeniami oraz pozytywną energią możesz spokojnie rozpocząć walkę z nadmiarem kilogramów przed wymarzonym urlopem. Powodzenia!