Ps4 czy Xbox?

Wielu graczy chcących kupić jedną z dzisiejszych konsol męczy się nad pytaniem co wybrać – PlayStation 4 czy może Xbox One. Niestety nie ma na to oczywistej odpowiedzi ponieważ wszystko zależy od preferencji gracza.

Jedną z ważnych kwestii, którą należy rozważyć jest cena obu konsol ponieważ same dane techniczne zaczynają się coraz bardziej zacierać i to właśnie kwota jaką będziemy musieli przeznaczyć na jej kupno może być decydująca. Warto też zauważyć, że ostra konkurencja między Xbox-em a PlayStation sprawia, że ich ceny zaczynają powoli spadać.

Nie ma co porównywać specyfikacji technicznej ponieważ obie konsole oferują zbliżoną wydajność i obsługę sieci. Nawet biblioteki gier od zewnętrznych wydawców na oba sprzęty są bardzo podobne. Pierwszą rzeczą jaka powinna nas zainteresować to gry na wyłączność, a więc takie, których nie uruchomimy na konkurencyjnym produkcie i stanowią pewnego rodzaju wizytówkę danej konsoli. Możemy więc bezpiecznie stwierdzić, że może to być jeden
z najważniejszych elementów które powinniśmy porównywać pomiędzy obiema opcjami.

Kolejną kwestią na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest kontroler jakiego będziemy używali przez większość naszego czasu z konsolą. Powinniśmy się upewnić, że będzie on wygodny oraz nie będzie sprawiać nam problemów swoim rozstawieniem przycisków. Tego niestety nie można sprawdzić inaczej niż własnoręcznie, każdy ma inne upodobanie i wielkość dłoni więc przed zakupem Xbox One lub PS4 warto przetestować oba kontrolery czy to u znajomego, czy w sklepie na specjalnie przygotowanym stanowisku do gry.

Cenowo obie konsole są bardzo podobne i chociaż teoretycznie PS4 wygrywa tę bitwę to Xbox oferuje nam kontroler ruchowy Kinect. Natomiast na PS4 będziemy zmuszeni dokupić kontroler Move oraz kamerę PlayStation Eye. Te ukryte koszta praktycznie niwelują przewagę cenową PS4. Jeśli chcesz jedynie siedzieć z kontrolerem w ręku, można śmiało sięgać po PS4. No chyba, że nie posiada ona gier, które by cię interesowały.