Innowacyjne puzzle dla dzieci

Chodź, dopasuj swój świat

Układanie puzzli to doskonałe ćwiczenie dla mózgu. Wymaga logicznego myślenia, działań analitycznych, kreatywności oraz użycia wyobraźni.

Puzzle to wspaniała zabawa dla całej rodziny. Ponadto ich układanie świetnie wpływa  na pamięć roboczą. W trakcie zabawy puzzlami, mózg dziecka, ale także uczestniczącego w zabawie dorosłego, stale musi sięgać do pamięci roboczej, w poszukiwaniu informacji o kształtach i kolorach. Układanie puzzli świetnie wpływa również na rozwój zdolności manualnych dziecka. Puzzle stymulują motorykę, uczą cierpliwości, koncentracji i spostrzegawczości. Producenci zabawek oferują gigantyczny wybór puzzli. Dzięki temu można tę zabawę dopasować do wieku oraz możliwości rozwojowych dziecka i zapewnić mu ciekawą, rozwijającą rozrywkę.

Poznaj świat z puzzlami

Układanie puzzli jest świetnym sposobem na zdobycie wiedzy o świecie. Pomaga w nauce kolorów i kształtów, wspiera naukę liter i cyfr, uczy rozpoznawania przedmiotów, zwierząt, roślin. Małe dzieci poznają świat przede wszystkim poprzez zmysł wzroku. We wczesnym okresie rozwoju najlepsze będą puzzle drewniane dla dzieci. Są bezpieczne, ekologiczne i wytrzymałe. Roczne czy dwuletnie dziecko będzie oglądać kolorowe rysunki i uczyć się nazw zwierząt, przedmiotów, zjawisk. Puzzle z drewna dla dzieci będą na początku zabawą w rozrzucanie elementów, oraz w poznawanie obrazków, ale potem dziecko będzie próbowało je ze sobą łączyć. A w końcu drewniane puzzle dla dzieci staną się źródłem wiedzy o świecie.

Puzzle jak klocki

Puzzle to także doskonały sposób na integrację rodziny. Wspólne układanie skłania dziecko do zadawania pytań, co jest świetną podstawą do dyskusji o świecie. Ponadto, rodzinne spędzanie czasu wzmacnia więzi, co w czasach wiecznego zabiegania jest ważne zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Fajnym sposobem na rodzinną zabawę mogą być puzzle drewniane z pinezkami. Pinezki w takich zestawach puzzli służą do podnoszenia elementów i dopasowywania ich do konkretnego otworu. Do zabawy z najmłodszymi optymalne będą kolorowe puzzle dla dziecka drewniane klockowe lub sześcienne. Takie puzzle nie mają typowych wypustek, które dziecko może dopasować przymierzając odpowiednie elementy. Są to klocki, na bokach których umieszcza się fragmenty obrazka. Dziecko musi tak obracać klocki, aby znaleźć brakujący element rysunku. Najmłodsze dzieci mogą zacząć zabawę od budowania wieży z klocków, poznawania elementów, a dopiero z czasem zaczną próbować znaleźć obrazek. To zabawy, które pobudzą ich zainteresowania i dadzą podstawy do dalszej edukacji.