Познань квартира, a tereny zielone

Познань квартира – jezioro Maltańskie to sztuczny zbiornik wodny o powierzchni 67,5 ha, który bierze swoją nazwę od zakonu rycerskiego Malty, do którego kiedyś należały te tereny. Dziś jest turystyka, rekreacja i sport. Jezioro Maltańskie znajduje się w pobliżu starego miasta i hostelu Very Berry, dzięki czemu nasi goście mogą z łatwością tutaj dojść. Jeśli jednak zwykły spacer nie wystarczy, istnieje wiele innych atrakcji, które dosłownie zaśmiecają brzeg zbiornika.

Познань квартира – na to warto jest zwrócić uwagę!

Tor regat, park linowy, nowe zoo, termy maltańskie, kolej wąskotorowa, a nawet tor saneczkowy i stok narciarski. Lista atrakcji sportowych, kulturalnych i rodzinnych oferowanych przez to miejsce jest znacznie dłuższa, więc nie można narzekać na nudę. Cytadela, niegdyś największa forteca artyleryjska w Europie, jest obecnie największą zieloną przestrzenią w Poznaniu. To miejsce jest cichym świadkiem burzliwej historii Polski – od podziałów w czasie II wojny światowej, Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej po dzień dzisiejszy. Wszechobecna zieleń kryje liczne zabytki, muzea i cmentarze. Nie powinno się o tym zapominać stawiając na Познань квартира.

Ten ostatni zakopał powstańców z Wielkopolski i polskich żołnierzy walczących na frontach obu wojen światowych. Muzeum Uzbrojenia jest bardzo popularne – wystawa z czołgami, samolotami, helikopterami, bronią i innymi eksponatami. Alternatywą jest Muzeum Wojska „Poznań”, w którym możemy poznać historię wojska wielkopolskiego. Które muzeum wybrać? Najlepiej oba. Na uwagę zasługuje również dzwon pokoju i przyjaźni między narodami – o wadze 850 kg i średnicy 102 cm – ogromny dzwon, który wisi 10 m nad ziemią i którego dźwięk porusza się na wielu kilometrach. Citadel Park to idealne miejsce na relaks i kontemplację przeszłości.