Modelarstwo – przykłady modeli do składania

Modelarstwo to niezwykle ciekawe hobby, które rozwija zdolności manualne, a także szlifuje cierpliwość i pozwala na znalezienie odrobiny spokoju w naszym zabieganym życiu. Modele do składania najczęściej wykonane są z wytrzymałego plastiku, a złożenie ich, w zależności od trudności, może zająć nawet kilka miesięcy. Różna jest również skala modeli, niektóre z nich budowane są na przykład w skali 1:5, a inne, jak samoloty pasażerskie w skali 1:1000. Wszystko zależy od tego, co wybierzemy, co nas zainteresuje. Aktualnie na rynku znaleźć można bardzo wiele zestawów modelarskich, a wszystkie różnią się od siebie zarówno obiektem, który należy złożyć, jak i skalą trudności. Poniżej przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, modele, które dostępne są na polskim rynku.

  • Star Trek U.S.S. Enterprise – model statku kosmicznego znanego z popularnego serialu i serii filmów science-fiction. Model został wyprodukowany w skali 1: 500, po złożeniu ma długość niemal 59 centymetrów. Idealny prezent dla fanów serialu i nie tylko.
  • Dinozaur – Tyranozaurus Rex – model znanego dinozaura wyprodukowany w skali 1:13. Jest bardzo duży, jego długość wynosi ponad 69 centymetrów, a wysokość ponad 49 centymetrów.
  • Sokół Millenium – statek kosmiczny znany z serii filmów Gwiezdne Wojny. Kultowa konstrukcja, która zachwyci każdego fana uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wykonany w skali 1:241 z dbałością o każdy detal.
  • Platforma wiertnicza – ogromny model o niezwykłej skali trudności. Wykonany z ponad sześciuset elementów. Skala modelu wynosi 1:200.

Wymienione modele to tylko ułamek wszystkich dostępnych na rynku. Jeśli tylko zechcemy to na pewno znajdziemy model pasujący do naszych zainteresowań. Należy również pamiętać, że aby w pełni cieszyć się modelarstwem do każdego modelu musimy dokupić klej oraz odpowiednie farbki (producent przy każdym modelu podaje, jakie kolory są potrzebne do poprawnego pomalowania). Modelarstwo nie jest tanim hobby, jednak potrafi dostarczyć mnóstwa radości i satysfakcji. Warto spróbować, być może odnajdziemy się w tej zabawie i zaczniemy składać coraz to większe i bardziej skomplikowane modele.